Bariera auto Genius Rainbow 3 - 7 m
- 3 - 7m
- Rezidential | Comercial
- Brosura
Avantaje
- Produs profesional
- Garantie 2 ani, suport tehnic 24h
- Produs 100% în Italia
- Protectia superioara a barierei la praf si apa IP54
- Functioneaza la temperaturi de peste 50° C
- Unitate de control încorporata Lynx 08
- Lungime maxima brat 7m
- Utilizare continua, trafic intens
Materiale de calitate, finisare perfecta
Descriere
Bariera Rainbow este cea mai noua tehnologie de la Genius, înglobata într-un design foarte atractiv. Genius Rainbow este solutia ideala pentru zonele cu trafic intens, parcari cu plata, zone industriale, fiind conceputa pentru o utilizare de pana la 100%.
Rainbow a fost conceputa cu atentia îndreptata catre securitate si flexbilitate, design şi calitatea materialelor. Encoder-ul integrat permite detectarea obstacolelor în timpul miscarii.
Brate disponibile
Brat fix 5mBrat fix 7m din doua segemente
Brat cu iluminare LED 5 - 7m
- Corp bariera auto Rainbow 324 / 524 / 724
- unitate control integrata Lynx si encoder
- Placa fundatie Rainbow
- Brat 3 - 7m
- Arc pretensionat
- Receptor Bravo 433 Mhz (4 canale)
- Telecomanda Bravo (4 canale)
- Fotocelule Orion
- Picior fix sustinere brat bariera (pentru variantele >5m)
- Placuta fundatie picior sustinere
Bariera include:
Specificatii tehnice
| Sursa de alimentare | 230 V |
| Voltaj motor | 24 V |
| Putere | 480 W |
| Cuplu maxim | 370 Nm |
| Timp de deschidere | 7 sec |
| Frecventa de utilizare la 20 °C | 100% |
| Temperatura ambianta de operare | -20 °C + 55 °C |
| Zgomot | >70 dBA |
| Greutate | 72 kg |
| Clasa de protectie | IP54 |



